Yönetici Olmak, İdareci Olmak?

18.03.2016 tarihinde TEB Yönetim ve Denetleme Kurulları almış oldukları bir kararla Osmanbey’deki katın İstanbul Eczacı Odası’na devri konusunda karar almış.

Peki nasıl olmuş da bugüne kadar TEB Merkez Heyetleri tarafından varlığı reddedilen “çok aradık, bulamadık” denen ödeme bilgileri bu dönem bulunabilmiş? Geçen dönem İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu, sözü edilen (TEB tarafından 1985 yılında İEO’ya satışı yapılan İEO’nun o dönem karar defterlerinde ödeme kararlarının ve çek tarih ve numaralarının yer aldığı) katın TEB tarafından satılmak amacıyla fiyat araştırmasına girildiğini öğrenmiş ve bu yasal olmayan girişimi dava açarak durdurmuştur.

İEO’nun kendisine ait katın yine kendisine devredilmesi bir çeşit eşeği önce kaybettirip sonra buldurma durumu yarattı duygu olarak eldeki değişmese de…

Elbette evrakların bulunmasında(!) TEB saymanı Ecz. İbrahim ÖZKOL arkadaşımızın çabasının farkındayız ve teşekkür ediyoruz.

Ancak 1985 yılında İEO’ya TEB tarafından satılmış olan katın ödeme bilgilerine uzun yıllardır ulaşamayan, bulamayan (nerdeyse birçok oda delegesinin görev aldığı) TEB yöneticileri için söylenmesi gereken hiç birşey yok mu?

Örneğin; geçen yılın TEB Merkez Heyeti Başkanı Sayın Erdoğan ÇOLAK, 2. Başkanı Sayın Arman ÜNEY, genel sekreteri Sayın Harun KIZILAY, hele göreve başladığı günden itibaren ne kadar titiz, tarafsız,  anlayışlı olduğunu belirtmekten geri durmayan Sayın Sayman İsmail BAŞDİL.

Sormak isterim gerçekten. Sizlere sunulan bilgi ve belgelerin karşılığını kayıtlarınızda bulamayacak kadar beceriksiz miydiniz, yoksa varlığını reddettiğiniz belgeler sizin için sadece pazarlık değeri olan evraklar mıydı?

Peki tüm bu ve diğer konuları, sorunları geçmiş dönem İEO yöneticilerini yormak yıpratmak amacıyla mı uzattınız da uzattınız, karşılıklı davalar açılmasına neden oldunuz?

Yine sormak isterim, sizin yöneticilik anlayışınız bu mu?

Çünkü bu bence yöneticilik anlayışı değil “idarecilik” anlayışı.

Sadece idare etmek, geçiştirmek anlamında…

Son olarak TEB Merkez Heyeti bu konudaki açıklamaları İstanbul eczacılarına yapmakla yükümlüdür.
Ecz. Levent Şadi ALEMDAR

 

 

1612 Toplam okunma 4 Bugün okunma